24 юни 2026 София, България
Търси

Инцидент в София: 12-годишно момиче падна в шахта

24 юни 2026 преди 1 ч
Инцидент в София: 12-годишно момиче падна в шахта

Сигналът е подаден малко след 17:00 часа. Детето е транспортирано в „Пирогов“, където лекарите съобщават, че е контактно и адекватно.

12-годишно момиче е пострадало след падане в шахта в района на комплекс „Червено знаме“ в София.

Сигналът за инцидента е подаден около 17:00 часа.

Спешни екипи са изпратени на място

След получаването на сигнала към района са насочени екипи на полицията, пожарната и Спешна помощ.

Службите са реагирали незабавно, за да окажат помощ на детето и да обезопасят мястото на инцидента.

Детето е откарано в „Пирогов“

Пострадалото момиче е транспортирано в УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“.

От лечебното заведение съобщиха, че детето е контактно и адекватно.

Към момента то преминава през подробни медицински прегледи и изследвания, за да бъде установено състоянието му и евентуалните травми.

Полицията изяснява причините

По случая работят служители на Първо районно управление на СДВР.

Разследващите установяват как точно е станал инцидентът и дали са били спазени всички мерки за безопасност в района.

Причините и обстоятелствата около падането тепърва ще бъдат изяснявани.

Още новини в категория Разследване

Последвайте ни в Telegram: https://t.me/p26news

Още от Разследване
Времето