След 11 парламента: Делян Добрев официално напусна Народното събрание
След участие в 11 парламента и близо 20 години в политиката Делян Добрев официално напусна Народното събрание, като заяви, че е време по-младото поколение да поеме водеща роля.
Депутатите официално прекратиха правомощията на Делян Добрев като народен представител, след като Народното събрание гласува и прие подадената от него оставка.
На 22 юни депутатът от ГЕРБ-СДС внесе заявление за прекратяване на мандата си в 52-рото Народно събрание, а решението беше окончателно одобрено от парламента.
Край на близо 20 години в активната политика
Още през уикенда Делян Добрев обяви, че се оттегля от първата линия на политиката след близо две десетилетия обществена дейност.
Той припомни, че политическият му път започва през 2007 година като общински съветник. Впоследствие заема редица ключови постове, сред които народен представител, заместник-министър, министър, председател на парламентарната комисия по енергетика и председател на бюджетната комисия.
„Аз наистина съм в политиката от 20 години“, заяви Добрев, като подчерта, че е получил възможност да премине през различни нива на държавното управление.
„Време е младите да поемат щафетата“
Според него всяка политическа организация има нужда от обновяване и ново поколение лидери.
Добрев посочи, че от министрите в първия кабинет на Бойко Борисов днес в активната политика са останали малцина, а много от тогавашните лица вече са се оттеглили.
„Сега сме на по 50 години и според мен тридесетгодишните се справяха тогава по-добре, защото имахме хъс, енергия и огромно желание да постигнем нещо“, коментира той.
По думите му е естествено следващото поколение да получи възможност да се докаже и да носи отговорност за бъдещето на партията и държавата.
Остава част от ГЕРБ
Въпреки оттеглянето си от парламента Добрев заяви, че няма да прекъсва връзката си с ГЕРБ.
Той подчерта, че ще продължи да участва в партийния живот и да помага с опита си, но вече извън активната парламентарна дейност.
Бившият депутат отправи и благодарност към лидера на партията Бойко Борисов за подкрепата през годините.
„Благодаря на Борисов, че през всичките тези 20 години ми е давал възможност, подкрепял ме и ме е търпял дори когато бях вътрешна опозиция“, каза Добрев.
С оттеглянето си той слага край на една от най-дългите парламентарни кариери в редиците на ГЕРБ, преминала през общо 11 народни събрания.
Още новини в категория България
Последвайте ни в Telegram: https://t.me/p26news
БЪЛГАРИЯ
Почина Феим Чаушев
РАЗСЛЕДВАНЕ
Трима души убиха мъж, след като го бутнаха от Лъвов мост (СНИМКИ)
ИЗБРАНО ОТ P26
Скандал в P26: Бившият МВР шеф Георги Кандев живее в къща за 1 млн. евро, а съседи са му крупни родни олигарси
ГЛАСОВЕ
България блокира част от санкциите срещу Русия
БЪЛГАРИЯ
Честит рожден ден на премиера Румен Радев!
ИНТЕРВЮ
Шишков: Всички незаконни сгради в „Баба Алино“ ще бъдат премахнати (ВИДЕО)
ИНТЕРВЮ
Йордан Терзийски: Има политически чадър над случая „Баба Алино“ (СНИМКИ/ВИДЕО)
РАЗСЛЕДВАНЕ
Трагедия в Угърчин: Две момичета и мъж са открити мъртви, има задържан
СВЯТ
На 10 метра от къща: Дрон се разби в Северна Турция
БЪЛГАРИЯ
Ключов ден: Финансовият министър представя Бюджет 2026
ХАСКОВО 24
Гимназия в Димитровград с отличие от Европейския парламент: шанс за „Евроскола“ в Страсбург
ХАСКОВО 24
Златни медали за изпълнители от Тополовград: триумф на „Крайморски фестивал“ в Бургас
ХАСКОВО 24
Хасково пусна Еньовденската програма: венец от 77½ билки, конна езда и дни на безплатен спорт

