25 юни 2026 София, България
Търси

(ВИДЕО) Шофьорът от трагедията на АМ „Тракия“: Направих всичко възможно да удържа камиона

25 юни 2026 преди 1 ч
(ВИДЕО) Шофьорът от трагедията на АМ „Тракия“: Направих всичко възможно да удържа камиона

53-годишният водач, обвинен за катастрофата с три жертви, твърди, че инцидентът е станал след спукване на гума.

53-годишният шофьор на товарния автомобил, участвал в тежката катастрофа на автомагистрала „Тракия“, при която загинаха трима души, изрази съжаление за случилото се преди съдебното заседание по мярката му за неотклонение.

„Моите най-искрени съболезнования на хората. Направих всичко възможно да удържа камиона“, заяви водачът на влизане в съда. По думите му причината за инцидента е била спукана гума, вследствие на което е загубил контрол над тежкотоварния автомобил.

Шофьорът е привлечен като обвиняем за причиняване на смърт по непредпазливост вследствие на нарушение на правилата за движение. Той е задържан за срок до 72 часа, а прокуратурата ще настоява за налагане на постоянна мярка „задържане под стража“.

Според Наказателния кодекс, ако бъде признат за виновен, мъжът може да получи наказание от 5 до 20 години лишаване от свобода.

По-рано през деня стана ясно, че водачът има общо 20 регистрирани нарушения на пътя. За четири от тях са били съставени актове, а за останалите 16 – фишове, които са били заплатени. Данните показват още, че той е участвал и в два предишни пътни инцидента.

Разследването на тежката катастрофа на автомагистрала „Тракия“ продължава.

Още новини в категория България

Последвайте ни в Telegram: https://t.me/p26news

Още от България
Времето